Solemnitatea ridicării în grad a BRU va avea loc duminică

1 răspuns

  1. Christos a inviat ! Ridicarea bisericii noastre la rangul de ARHIEPISCOPIE, savarsita acum in saptamana luminata, are darul sa ne intareasca odata in plus ca biserica noastra devine mai puternica, ne indarjeste si ne da sperante sporite in demersurile vizand restituirea lacasurilor de cult si a bunurilor confiscate de comunisti. Cred ca gestul Vaticanului ii va convinge pe cei de la putere ca existam, dincolo de cifrele masluite ale ultimului recensamant. Noi, cei din Bucuresti, speram in restituirea bisericii Sf. Vasile din str. Polona pentru care ne judecam da ani buni. Nu vom inceta sa ne rugam pentru inlaturarea nedreptatilor la care biserica noastra este supusa.
    Laudat sa fie Isus.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *