Doi noi Episcopi greco-catolici (comunicat)

3 răspunsuri

  1. Rozalia Span spune:

    Un ochi plange, unul rade! Ne pare atat de rau ca pleaca din parohia noastra si din mijlocul studentilor. Dar in acelasi timp ne bucuram pentru recunoasterea valorii. Sa ne rugam bunului Dumnezeu sa-si poata indeplini misiunea incredintata!

  2. Pr. Cristian spune:

    Fie ca Bunul Dumnezeu sa-i pazeasca multi si indelungati ani in misiunea deloc usoara, de care s-au invrednicit. Felicitari ambilor noi Preasfintiti Parinti!

  3. Ioan spune:

    Marit fie Domnul pentru aceasta minunata veste. Un nou impuls pentru Biserica noastra si sa dea Dumnezeu ca cei doi sa raspunda bine placut Domnului. Ne incredintam rugaciunilor lor dar nu inainte de a-i asigura de rugaciunile noastre. Intru multi ani!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *