Colegiul Medicilor din România: Embrionul şi fătul sunt fiinţe vii cu drepturi
Colegiul Medicilor din România observă cu îngrijorare că, în cazul unei fetiţe cu o sarcină de 20 săptămâni, în loc să se analizeze responsabilităţile reale se încearcă culpabilizarea medicilor şi chiar modificarea legii privind...
