Binecuvântarea interiorului bisericii din Orăştie
În Duminica a V-a din Postul Mare, pe 13 aprilie 2008 a fost binecuvântat interiorul bisericii greco-catolice cu hramul „Sf. Ilie Tezviteanul” de către Mons. Angelo-Narcis Pop. La sfinţire au participat preoţii din protopopiatul...
