Botezul Domnului sărbătorit împreună de greco-catolici şi ortodocşi
Botezul Domnului nostru Isus Cristos a fost un prilej de mare sărbătoare pentru Episcopia Română Unită cu Roma, Greco-Catolică din Oradea. După celebrarea Sfintei Liturghii şi Sfinţirea Apei în Catedrala „Sfântul Nicolae”, Preasfinţitul Virgil...
