Sfinţirea pietrei de temelie a unei mănăstiri greco-catolice
Sâmbătă, 15 septembrie, a avut loc sfinţirea pietrei de temelie a primei mănăstiri greco-catolice din Timişoara, aflată mai exact lângă comuna Giroc din apropiere. Viitoarea mănăstirea va avea hramul „Sfânta Treime”, aflăm de pe...
