Episcopii americani îl felicită pe Barack Obama
Cardinalul Francis George a trimis un mesaj de felicitare preşedintelui ales Barack Obama cu ocazia câştigării alegerilor prezidenţiale. Arhiepiscopul de Chicago, care deţine şi funcţia de preşedinte al Conferinţei Episcopilor din SUA, s-a referit...
