Comemorarea a 70 de ani de la deportările germanilor din Banat în URSS
Duminică 8 martie 2015 a avut loc la în Domul „Sf. Gheorghe”, catedrala romano-catolică din Timişoara comemorarea a 70 de ani de la deportarea în URSS la munca „de reconstrucţie” (în fapt, la muncă...
